уторак, 7. фебруар 2023.

Радионица на тему ,,Заштита од насиља“ у ОШ ,,Вук Караџић“ у Лебану

У просторијама ОШ ,,Вук Караџић“ у Лебану одржана је радионица на тему ,,Заштита од насиља“ за директоре, стручне сараднике, чланове Тима за заштиту од насиља за основне и средње школе са територије општина Лебане, Бојник, Медвеђа.

Реализатори обуке биле су Марина Илић, начелница Школске управе Лесковац и саветник-спољни сарадник за заштиту од насиља, психолог Биљана Михајловић.

Радионици је присуствовало преко четрдесет учесника који су активно учествовали у раду. Након презентације на тему медија о деци, разговарало се о активностима у превенцији и интервенцији, процени нивоа ризика у једној установи и поступцима  за њихово отклањање.