уторак, 28. децембар 2021.

Представница Историјског архива у Лесковцу одржала радионицу у ОШ ,,Вук Караџић" у Лебану

Архивска саветница Данијела Симић одржала је радионицу са ученицима седмог и осмог разреда у оквиру  пројекта Обогаћени једносменски рад, и представила рад Историјског архива у Лесковцу.

Током радионице ученици су имали прилике да виде оригинална документа и фотографије које нас враћају у период између два светска рата и приближавају прошлост Лебана и Лесковца,  а који се чувају у Историјском архиву у Лесковцу.

Ученици су имали прилику да често спомињане историјске изворе на часовима историје сада држе у својим рукама и да на практичан начин утврђују њихову аутентичност и врше унутрашњу и спољашњу критику историјског извора.

Историјски архив обогатио је и школску библиотеку бројним насловима у издању архива. Поред Данијеле Симић гост на радионици био је и историчар Александар Миљковић.

Ово је прва радионица коју Историјски архив реализује ван своје установе и почетак је једне успешне сарадње.