среда, 4. мај 2022.

Разговори ,,О пубертету" у ОШ ,,Вук Караџић"

У основној школи „Вук Караџић” у Лебану  одржано је предавање на тему „О пубертету”, које је намењено девојчицама шестог разреда.

Предавање је преко Гоогле меета одржала мастер педагог Јелена Филиповић, у сарадњи са педагогом Јеленом Здравковић, која је ученицима направила увертиру на ту тему.

Причало се о самопоуздању, о физичким и карактерним променама у пубертету, о лепом понашању, и о томе шта све треба девојчица у овом узрасту да зна.

Девојчице су биле знатижељне и слободно постављале питања о свим недоумицама са којима се сусрећу у периоду одрастања.

Након предавања биле су пуне утисака и мотивисане да науче и сазнају још информација о периоду у коме се тренутно налазе, да науче да ослушну знаке и сигнале које им шаље њихово тело.

Предавање смо завршили са општим утиском да нам је битно знање, лепо васпитање и брига о нашем како менталном тако и општем здрављу.

Јелена Здравковић