среда, 13. октобар 2021.

Прваци посетили школску библиотеку

Ученици првог разреда ОШ ,,Вук Караџић“ у Лебану са својим учитељима Марином Станисављевић и Гораном Смиљковићем посетили су школску библиотеку.

Школска библиотека редовно привлачи пажњу првака, бројним активностима и новим насловима, а све са циљем да код својих ученика развије љубав према писаној речи и да развија праве вредности

Учење у школи почиње савладавањем читања и писања. Са учењем првих слова  потребно је дете оспособити да разуме лични и духовни живот. За ученика првог разреда основне школе је јако важно да осети потребу за читањем, да му тај задатак представља радост, а не оптерећење. Један од значајних услова за то јесте да читамо свакодневно и да детету понудимо избор текстова и књига које би га заинтересовале.

Читање је важно не само за прваке већ за све, јер богати наш речник, побољшава способност концентрације, побољшава памћење, подстиче на истраживање нечег новог и непознатог, гради самопоуздање, побољшава наше расположење и повезује нас међусобно, пружа могућност да уђемо у свет писане речи и да сами почнемо да пишемо. Ученици су имали прилику да се упознају са новим насловима који се налазе у школској библиотеци, добили су чланске картице и пригодне поклоне који ће им остати као лепа успомена на први дан у школској библиотеци.

Нема коментара:

Постави коментар

Сара Митровић и Јана Митровић одвојиле награде на божићном конкурсу

Поводом конкурса Актива вероучитеља Јабланичког округа Православне Епархије нишке на тему: "Божић- најрадоснији празник",  учениц...